X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

Anasayfa Bilgi Bankası Google Ads / resmi belge ve hizmetlerin doğrud...Google Ads / resmi belge ve hizmetlerin doğrudan edinilmesini tanıtan reklamlar 'ın kuralları nelerdir?

Resmi belge ve hizmetler

Aşağıdakiler kısıtlanmıştır:

 Belirli resmi belge ve hizmetlerin doğrudan edinilmesini tanıtan reklamlar, yalnızca sertifikalı resmi kurumlar ve yetkili sağlayıcılar tarafından yayınlanabilir. Bu politika kapsamında uygulanan kısıtlanmış resmi belge ve hizmetlerin kapsamlı listesini inceleyin.

Resmi belge ve hizmetler, resmi kurumlar tarafından verilen resmi belgeler ve resmi kurumlar tarafından sağlanan resmi hizmetlerdir.

Yetkili sağlayıcı, resmi bir kurumdan belirli resmi belge veya hizmetleri sağlamak üzere açık izin almış bir reklamverendir. Yetkili sağlayıcı olarak kabul edilmek için alan adınıza resmi bir devlet kurumu web sitesinden bağlantı verilmesi ve alan adınızın ilgili devlet kurumu tarafından belirli bir resmi belge veya hizmeti sağlamak üzere yetkilendirildiğine dair açık bir referansın bulunması gerekir.


Sertifika başvurusu

Resmi belge ve hizmetlerle ilgili reklam yayınlayabilmek için reklamverenlerin Google'dan sertifika alması gerekir. Bu politikadan etkilenip etkilenmediğinizi belirlemek için politikanın kapsamındaki tüm resmi belge ve hizmet kategorilerinin yer aldığı kapsamlı listeyi inceleyin.

  • Bazı kategorilerde bölgesel veya ticari istisnalar bulunmaktadır. Bu politika istisnalarından birine uygun olduğunuzu düşünüyorsanız bu durumda da Google'dan sertifika almanız gerekir.
  • Bu politikadan etkilendiyseniz ve resmi belge ve hizmetlerin tanıtımını yapmıyorsanız etkilenen reklamlarınızın politika kapsamı haricinde tutulması için başvuruda bulunabilirsiniz.

Reklamverenlerin bu politika kapsamında sertifika alabilmesi için Google kimlik doğrulama programını da tamamlaması gerekir.

Aşağıdaki 2 adımlı işlemi başarıyla tamamlamanızın ardından Google Ads hesabınıza bir sertifika uygulanır ve belirli resmi belge veya hizmetlerle ilgili reklam yayınlayabilirsiniz. Başvurunuzun sonucu size e-posta yoluyla bildirilir.

1. adım: Sertifika başvurusu

Bu politika kapsamında birkaç sertifika seçeneği bulunmaktadır. Google'dan gerekli sertifikayı almamış reklamverenler resmi belge ve hizmetlerle ilgili reklam yayınlayamayacaktır.

Aşağıdaki sertifikalar arasından uygun seçeneği belirlemeniz gerekir. Bu sertifikalar arasında reklamlarınızın politikanın kapsamına dahil olmaması gerektiğini bildirmenizi sağlayan bir seçenek de yer almaktadır.

  • Resmi sağlayıcı olma şartlarını karşılıyorum.

Resmi kurumlar (federal, eyalet veya yerel) resmi belge ve hizmetlerin doğrudan edinilmesini tanıtan reklamlar yayınlayabilir.

  • Resmi olmayan bir yetkili sağlayıcı olma şartlarını karşılıyorum.

Yetkili sağlayıcılar resmi belge ve hizmetlerin doğrudan edinilmesini tanıtan reklamlar yayınlayabilir.

Yetkili sağlayıcı, resmi bir kurumdan belirli resmi belge veya hizmetleri sağlamak üzere açık izin almış bir reklamverendir. Yetkili sağlayıcı olarak kabul edilmek için alan adınıza resmi bir devlet kurumu web sitesinden bağlantı verilmesi ve alan adınızın ilgili devlet kurumu tarafından belirli bir resmi belge veya hizmeti sağlamak üzere yetkilendirildiğine dair açık bir referansın bulunması gerekir.

  • Bölgesel veya ticari istisnalara uygun olma şartlarını karşılıyorum.

Belirli bir bölgede belirli bir belge veya hizmet kategorisini ya da belirli bir işletmeyi tanıtan reklamverenler, kapsamlı listede tanımlanan bölgesel ya da ticari istisnalara uygun olabilir. Söz konusu belge veya hizmet kategorisiyle ilgili reklam yayınlayabilmek için devlet kurumu ya da yetkili sağlayıcı olmanız gerekmez.

  • Resmi belge ve hizmetlerin tanıtımını yapmadığım için reklamlarımın bu politika kapsamında olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bu politikadan etkilendiyseniz ve resmi belge ve hizmetlerin tanıtımını yapmıyorsanız etkilenen reklamlarınızın politika kapsamı haricinde tutulması için başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu formu kullanarak sertifika başvurusu sürecini izleyin.

 

2. adım: Google reklamveren kimlik doğrulaması programını tamamlama

1. adımı tamamladıktan sonra size Google Ads kimlik doğrulama sürecinde yol gösterecek bir e-posta ve hesap içi bildirim alırsınız.

  • Resmi sağlayıcı olarak başvuru yapıyorsanız veya daha önce Google'ın reklamveren kimlik doğrulaması programını başarıyla tamamladıysanız 2. adımı tamamlamanıza gerek yoktur.
  • Doğrulama durumunuzu Google Ads hesabınızda "Araçlar ve Ayarlar" --> "Faturalandırma" --> "Reklamveren doğrulaması" bölümünden kontrol edebilirsiniz. Belgeleri gönderdikten sonra doğrulama durumunun hesabınızda güncellenmesi 5-7 iş günü sürebilir.
  • Doğrulama işlemini henüz gerçekleştirmediyseniz resmi belgeler ve hizmetler politikası kapsamında sertifika almak için reklamveren kimlik doğrulaması programını tamamlamanız gerekir.

Kimlik doğrulama işlemi nasıl tamamlanır? başlıklı makalede belirtilen adımları izleyin. Bu makalede göndermeniz gereken ek belgeler dahil olmak üzere işlemin tamamı ayrıntılarıyla açıklanmaktadır. Kimlik doğrulama sürecinde sağladığınız bilgilerin 1. adımda Google'a gönderdiğiniz işletme bilgileriyle eşleşmesi gerektiğini unutmayın.

Daha fazla bilgi için Reklamveren doğrulama programı ve reklam açıklamaları hakkında SSS sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Reklamveren kimlik doğrulaması işlemini başarıyla tamamladıktan sonra size ilgili sertifikayı aldığınızı doğrulayan bir e-posta bildirimi göndereceğiz. Sertifika Google Ads hesabınıza uygulanacak ve belirli resmi belge veya hizmetlerle ilgili reklam yayınlayabileceksiniz.

Kısıtlanmış resmi belge ve hizmetlerin kapsamlı listesi

Bu liste, resmi belgeler ve hizmetler politikası uyarınca uygulanan tüm resmi belge ve hizmet kategorilerinin kapsamlı listesidir. Listelenen örneklerde olası her duruma yer verilmemiştir.

  • Aşağıdaki resmi belge ve hizmetlerin doğrudan edinilmesini veya bunlara doğrudan erişimi tanıtan reklamlar kısıtlanmıştır.

Ayrıca söz konusu belge ve hizmetlerin yayınlanma şeklinin benzersiz yapısına bağlı olarak bazı bölgeler veya işletmeler politika şartlarından hariç tutulabilir.

Hariç tutulan bölgelerden birinde veya hariç tutulan bir işletme aracılığıyla resmi belge ve hizmetlerin tanıtımını yapan reklamlar yayınlıyorsanız resmi kurum ya da yetkili sağlayıcı olmanıza gerek yoktur.

Resmi sağlayıcılar, yetkili sağlayıcılar ve hariç tutulan reklamverenler yukarıda açıklanan şekilde sertifika başvurusunda bulunmalıdır.

 

Google Ads Reklam Politikaları   /  https://support.google.com/adwordspolicy

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(45 defa görüntülendi. / 9 kişi faydalı buldu.)

Daha detaylı bilgi almak için hemen arayın.

0256 911 02 74
Satış Destek